Ke společenské odpovědnosti přistupujeme jako k neoddělitelné součásti každodenního života.
Pomoc těm, kteří ji potřebují, a budování komunity, kde si lidé navzájem pomáhají, je klíčovou součástí naší firemní kultury.

Túlavé tenisky v Mexiku
Lukáš Lucky Lučenič

Jsme potěšeni, že jsme mohli alespoň částečně finančně podpořit vznik knihy „Túlavé tenisky v Mexiku“, kterou napsal náš kolega z Kompetenčního centra, Lukáš Lučenič.

Jeho kniha je o cestování napříč Mexikem. Během cesty si zaznamenával zajímavosti, poznatky a fakta, ale i osobní zkušenosti a zážitky. Lukáš popisuje svá dobrodružství od Mexico City až po poloostrov Yucatán, přičemž část cesty absolvoval sám a část s cestovateli z Česka a Slovenska a s průvodkyní Lindou.

Kniha je dostupná na jeho osobním cestovatelském blogu na adrese tulave-tenisky.sk a také ve všech velkých knihkupectvích na Slovensku.

Denní centrum Barevný svět

Poskytuje služby k zajištění pomoci a podpory pro osoby se zdravotním postižením, zejména pak pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením a pomoc a podporu jejich rodinám.

Slovy zakladatelky organizace, paní Svobodové:

„UniCode Systems, respektive pan Stříbrský, naši činnost podporuje již deset let. Tedy od roku 2008. Tehdy jsem mu zavolala, jak se říká na slepo – vůbec jsme se neznali. Na internetu jsem našla kontakt, s tím, že hledám sponzory pro dobrou prospěšnou věc – finanční podporu. Moc se mi tenkrát líbil jeho přístup. Řekl, že nás rád podpoří, ale chce o tom něco vědět. Přijela jsem za ním a asi hodinu mi věnoval. Povídali jsem si, co jako stacionář děláme, jak si představuji konkrétní pomoc, kolika lidí by se pomoc týkala. Cením si toho, že si o nás chtěl něco zjistit, přijít na smysl pomoci. Tehdy jsem pochopila, že se jedná o velmi bystrého, empatického a ochotného člověka. Pro mě je typ podnikatele, který si vše zasloužil vlastní prací a pevnou vůlí, který nejenom bere (vydělává), ale i dává. Je naším donátorem, díky němuž jsme mohli prožít nevšední a silné zážitky. Moc si ho vážím.“ 

Jak to bylo konkrétně?...

  • Nejprve se naše pomoc týkala tábora pro lidi s mentálním postižením. Od roku 2008 platíme každý rok autobusovou dopravu na tábor a zpět a pomáháme nakupovat výtvarné a arteterapeutické pomůcky.
  • O rok později jsme začali platit dopravu zimních pobytů pro maminky a jejich děti s mentálním postižením.
  • V roce 2008 a 2009 jsme podpořili organizaci Mikulášské besídky, kterou pořádá Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením tzv. SPMP. Zajišťovali se tehdy mikulášské balíčky pro 100 lidí. 
  • V roce 2009 pan Stříbrský pořídil do stacionáře dataprojektor a sám jej přijel o víkendu nainstalovat!
  • V roce 2014 Denní centrum Barevný svět zřídilo chráněné bydlení pro osoby s mentálním postižením v Hrotovicích. Firma UniCode Systems pomohla byty dovybavit.

Playing For Change Foundation

Před několika lety producent a zvukař Mark Johnson dostal nápad natočit pár pouličních muzikantů v Kalifornii a New Orleansu. Vznikl tak prapůvodní nápad s názvem „Hraní za drobné“ se záměrem natočit chudé talenty a pomoci jim prostřednictvím internetu se prosadit. Dnes je z toho velmi úspěšný projekt, který podporuje mladé muzikanty, hudební školy atd. po celém světě. Se svým týmem jezdí po celém světě a natáčí velice profesionální videoklipy se skvělými zcela neznámými pouličními muzikanty, hudebními školami, mladými talenty a dalšími muzikanty, kteří by nikdy neměli šanci se prosadit v komerčním show byznysu. Veškerý výtěžek jde zpět muzikantům a zejména chudým školám pro hudebně nadané děti v rozvojovém světě (Uganda, Kongo). Klipy jsou naprosto dokonalé, skvělý zvukový mix, vynikající kamera atd… Dokonce se zapojují (zdarma) i takové hvězdy jako je třeba Keith Richards nebo Buddy Guy. Dnes je název projektu transponován na „Hrajeme pro změnu“. Ačkoliv to vždy vypadá jako dokonale sehraná kapela, ti lidé se až na výjimky v životě nepotkali. Některé klipy dostaly i cenu Grammy! O nadaci a více na stránkách: Playing For Change