Ke společenské odpovědnosti přistupujeme jako k přirozené součásti každodenního života. Pomoc těm, kteří ji potřebují a budování komunity, kde si lidé pomáhají, je nedílnou součástí naší firemní kultury. Finančně podporujeme, mimo jiné, následující organizace:

Mládežnický hokej

Tým dívek ledního hokeje odehrál parádní zápas a vyhrál zlato na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne 2020. Přinášíme vám rozhovor s útočnicí vítězného týmu Zuzanou Trnkovou, dcerou našich kolegů Ivety Gotthardové a Aleše Trnky.

UNICODE SYSTEMS podporuje mládežnický hokej a na tohle vítězství, jsme velmi hrdí. Blahopřeje k vítězství!

Denní centrum Barevný svět

Poskytuje služby k zajištění pomoci a podpory pro osoby se zdravotním postižením, zejména pak pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením a pomoc a podporu jejich rodinám.

Slovy zakladatelky organizace, paní Svobodové:

„UniCode Systems, respektive pan Stříbrský, naši činnost podporuje již deset let. Tedy od roku 2008. Tehdy jsem mu zavolala, jak se říká na slepo – vůbec jsme se neznali. Na internetu jsem našla kontakt, s tím, že hledám sponzory pro dobrou prospěšnou věc – finanční podporu. Moc se mi tenkrát líbil jeho přístup. Řekl, že nás rád podpoří, ale chce o tom něco vědět. Přijela jsem za ním a asi hodinu mi věnoval. Povídali jsem si, co jako stacionář děláme, jak si představuji konkrétní pomoc, kolika lidí by se pomoc týkala. Cením si toho, že si o nás chtěl něco zjistit, přijít na smysl pomoci. Tehdy jsem pochopila, že se jedná o velmi bystrého, empatického a ochotného člověka. Pro mě je typ podnikatele, který si vše zasloužil vlastní prací a pevnou vůlí, který nejenom bere (vydělává), ale i dává. Je naším donátorem, díky němuž jsme mohli prožít nevšední a silné zážitky. Moc si ho vážím.“ 

Jak to bylo konkrétně?...

  • Nejprve se naše pomoc týkala tábora pro lidi s mentálním postižením. Od roku 2008 platíme každý rok autobusovou dopravu na tábor a zpět a pomáháme nakupovat výtvarné a arteterapeutické pomůcky.
  • O rok později jsme začali platit dopravu zimních pobytů pro maminky a jejich děti s mentálním postižením.
  • V roce 2008 a 2009 jsme podpořili organizaci Mikulášské besídky, kterou pořádá Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením tzv. SPMP. Zajišťovali se tehdy mikulášské balíčky pro 100 lidí. 
  • V roce 2009 pan Stříbrský pořídil do stacionáře dataprojektor a sám jej přijel o víkendu nainstalovat!
  • V roce 2014 Denní centrum Barevný svět zřídilo chráněné bydlení pro osoby s mentálním postižením v Hrotovicích. Firma UniCode Systems pomohla byty dovybavit.

HC VERVA Litvínov
Český klub ledního hokeje

„Firma UNICODE SYSTEMS podporuje extraligový tým HC VERVA Litvínov již několik let. Jako klub si důležité podpory velmi vážíme a věříme, že naše spolupráce bude úspěšně trvat i v dalších letech. Podporou A-týmu se firma UNICODE SYSTEMS podílí na rozvoji našeho klubu.“ Ondřej Vlk

Baseball Třebíč Nuclears z.s.
Třebíčský baseballový klub

Slovy předsedy klubu, pana Jana Urbánka:

Firma UNICODE SYSTEMS podporuje mládežnická družstva sportovního klubu Třebíč Nuclears z.s.. již velmi dlouho. V dobách, kdy se sportovní klub nacházel u rybníka Zámiš, nás firma podpořila výrobou nových dresů. Dnes již málokdo ví, že pan Ing. Miroslav Stříbrský a jeho syn Vojta byl u návrhu nové kolekce Nuclears. Dále nás firma velmi podporovala v oblasti dopravy na jednotlivá baseballová utkání.

Chtěl bych velmi poděkovat majiteli firmy panu Ing.Miroslavu Stříbrskému za jeho přístup k podpoře mládeže. Kdykoliv jsem přišel, tak si na mě udělal čas, vyslechl mě a neodmítl. Díky takovým firmám se můžeme v Třebíči pyšnit velmi úspěšnou baseballovou mládeží. Naši hráči se pravidelně účastní výběrů do reprezentací ČR. V roce 2016 byla hned pětice hráčů z Třebíče na MS v Tchajwanu.

Říká se, že sportovci, kteří prošli kolektivními sporty, bývají v dospělosti spolehliví a úspěšní i v zaměstnání. Možná je to náhoda, ale v UNICODE SYSTEMS pracuje hned několik bývalých baseballistů (Michal Kopečný, Aleš Trnka, Pavel Makovický, Petr Brada).

Playing For Change Foundation

Před několika lety producent a zvukař Mark Johnson dostal nápad natočit pár pouličních muzikantů v Kalifornii a New Orleansu. Vznikl tak prapůvodní nápad s názvem „Hraní za drobné“ se záměrem natočit chudé talenty a pomoci jim prostřednictvím internetu se prosadit. Dnes je z toho velmi úspěšný projekt, který podporuje mladé muzikanty, hudební školy atd. po celém světě. Se svým týmem jezdí po celém světě a natáčí velice profesionální videoklipy se skvělými zcela neznámými pouličními muzikanty, hudebními školami, mladými talenty a dalšími muzikanty, kteří by nikdy neměli šanci se prosadit v komerčním show byznysu. Veškerý výtěžek jde zpět muzikantům a zejména chudým školám pro hudebně nadané děti v rozvojovém světě (Uganda, Kongo). Klipy jsou naprosto dokonalé, skvělý zvukový mix, vynikající kamera atd… Dokonce se zapojují (zdarma) i takové hvězdy jako je třeba Keith Richards nebo Buddy Guy. Dnes je název projektu transponován na „Hrajeme pro změnu“. Ačkoliv to vždy vypadá jako dokonale sehraná kapela, ti lidé se až na výjimky v životě nepotkali. Některé klipy dostaly i cenu Grammy! O nadaci a více na stránkách: Playing For Change